Rozúčtování nákladů za služby, správu a provoz domu

Touto webovou aplikací si můžete jednoduchým způsobem provést rozúčtování nákladů Vašeho domu na jednotky (byty, garáže, nebytové prostory), pro Váš celý dům nebo jen pro Vás jako kontrolu výsledků rozúčtování, které jste obdrželi od správce Vašeho domu.

Vámi vyplněná data se neukládají do databáze, pro jejich zachování si je prosím uložte do souboru na svém počítači tlačítkem:

Novinka: Pro zpracování dat indikátorů a vodoměrů, včetně bezdrátových (např. formát dat REP OZW), a k rozdělení nákladů na bytové a nebytové jednotky, jsme nově vyvinuli aplikaci. Její integraci zde připravujeme. Již nyní vám ale můžeme tato data zpracovat my a předat ve formátu MS Excel. Pomoci vám můžeme i s rozúčtováním nákladů, zejména s jeho definicí, kterou pak můžete používat v následujících letech. V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

Pokud práci hodláte přerušit, data si uložíte a při dalším spuštění aplikace si vaše data načtete tlačítkem:

Inicializace daty ze souboru

Výsledky výpočtů, lze vytisknout do souboru ve formátu PDF tímto tlačítkem:

Vámi vyplněná data, včetně výsledků výpočtů, lze exportovat do souboru ve formátu MS Excel (xlsx) tímto tlačítkem:

Data exportovaná výše uvedenou volbou do formátu MS Excel (xlsx), můžete editovat v MS Excel a opět načíst tímto tlačítkem:

Načtení dat ze souboru ve formátu MS Excel (xlsx)

Pro seznámení se s možnostmi aplikace si můžete naplnit tabulku demo daty stisknutím tlačítka:

Tato data si můžete upravit dle vašich potřeb nebo je vymazat tlačítkem:


Rozúčtovací jednotky:

Zde si nastavíte ty jednotky, které ve svém rozúčtování používáte. Jako základní jsou spoluvlastnický podíl, podlahová plocha, započitatelná podlahová plocha, počet osob (osoboměsíce), studená voda (m3), teplá voda (m3), atd. ...

Stavy:

Obsahuje sledované jednotky (byty, garáže, nebytové prostory), a k nim aktuální počty jednotek (stavy měřidel), jako jsou spotřeba vody, tepla, počet osob v domácnosti atd. pro dané rozúčtovací období.

Náklady:

Slouží k evidenci nákladů k rozdělení s uvedením částky k rozdělení a podle které jednotky se poměrově dělí. V demo příkladu můžete vidět způsob zadání např. Odpad 100% podle počtu osob, teplo pro ohřev SV-TV 30% podle podlahové plochy a 70% podle stavu měřidel.

Podíl na nákladech:

Předmětem záložky je přihlášení bytových či nebytových jednotek k podílu na jednotlivých typech nákladů. Implicitně je u všech sledovaných jednotek (byty, garáže, nebytové prostory) zaškrtnuto, že se podílí na všech nákladech. Odškrtnutím můžete vymezit, o které náklady se dělí jen některé jednotky.

Rozúčtování:

Záložka je výsledkem rozúčtování nákladů a zobrazuje výsledky za sledované jednotky (byty, garáže, nebytové prostory) a pro definované náklady.

© SysProgJste naším 113157. návštěvníkem.